Dům kultury Vsetín společně s Městem Vsetín, kteří jsou pořadateli tradičního vsetínského MAJÁLESU, se rozhodli po pěti ročnících upravit formát této akce změnou uchopení celkové koncepce s cílem zapojit do samotného dění a dramaturgie také středoškolské studenty vsetínských škol.

„Majáles – jak je všeobecně známo – bývá oslavou studentů a studentského života a studenti sami si tuto akci mají připravovat. Ve Vsetíně však byl dříve pořádaný Majáles studentům předkládán bez spolupráce s touto mládeží. Jejich zapojení spočívalo v samotné návštěvnosti akce, bez jakéhokoliv vlastního přičinění, podnětů nebo invence. Proto chceme v letošním roce střední školy do programu více zapojit. Přesunuli jsme termín konání na červen, tudíž už nepoužíváme název Majáles, který se váže k měsíci květnu, ve kterém se akce tradičně konala. Nově připravovaný formát nese název Studentský maturitní happening, který chceme ruku v ruce se studenty, věnovat právě jim jako „dárek“ za maturitu. S ohledem k tomu byl zvolen termín 3. června,“ přiblížila Petra Dvořáková, jednatelka Domu kultury.

Pro letošní nultý ročník byly osloveny školy a jejich studenti, s nabídkou zapojit se do společného středoškolského alegorického průvodu, který bude končit svou trasu na Dolním náměstí. „Vyvrcholením studentského happeningu bude od 18.00 koncert dvou kapel KRANG (CZ) a od 19.00 hodin SMOLA a HRUŠKY (SK), na které naváže od 21.30 hodin letní kino SKAUTŮV PRŮVODCE ZOMBIE APOKALYPSOU. Celá venkovní akce, ač stylem zaměřená na mladé, je přístupna široké veřejnosti a vstup je zdarma,“ prozradil dramaturgii akce Zdeněk Holoubek.

Závěrečným bodem programu happeningového dne, trvající až do pozdních večerních hodin, bude diskotéka připravena  pro tancechtivé studenty v BUNKR Clubu na Ohradě.

Jako organizátoři věříme, že se i do nultého zahajovacího ročníku školy a jejich studenti zapojí a z nové akce se nám podaří vytvořit milá a oblíbená studentská tradice.

 

Mgr. Klára Obručová

PR Manager

Dům kultury Vsetín, spol. s r. o.

obrucova@dkvsetin.cz

www.dkvsetin.cz